THE WORLD OF ANNONA

 

  SABUN ÇEŞİTLERİ

ZEYTİNYAĞI: E vitamini içerdiğinden saç ve vücut için idealdir. Saç dökülmesini ve pullanmayı önler.

PORTAKAL: Özellikle yağlı cilt ve saçlarda kullanılır. Doğal bir cilt toniği olarak, hassas ciltlerde epidermal savunmayı güçlendirir. Kuru ciltlerde ve yüzde önerilmez.

KATRAN: Saçta ve vücutta kaşıntıyı, kalın pullanmayı yok eder, dökülmeyi önler. Her tür cilt problemlerinde egzama ve sivilcelerde çok etkilidir.

BAL: Kuru ciltlerde yaşlanmayı engeller, cildi besler ve nemlendirir. Boyalı saçlarda etkilidir.

TARÇIN: Hassas ciltler dışında tüm saç ve cilt tiplerinde cilde parlaklık verir, çillerin azalmasını sağlar. Hoş kokusu rahatlatıcıdır.

LAVANTA: Doku çürümelerinde, yanık, sivilce lekeleri ve siyah noktaların yok edilmesinde etkilidir. Saçta ince kepeği yok eder.

MELENGİÇ: Cilt yağlanmasında dengeleyici özelliğe sahiptir. Besler ve kuvvetlendirir.

KEKİK: Antiseptik özelliğinden dolayı akne, mantar, sivilce, kaşıntı ve çatlaklarda etkilidir. Saç ve cilt için idealdir. Alerjik ciltlerde önerilmez.

DEFNE: Derideki gözenekleri açar, kızarık ve kırışıklık, sivilce, egzama, mantar tedavisinde etkilidir. Saça parlaklık verir ve güçlendirir. Kepeklenmeyi önler.

ADAÇAYI: Cilde parlaklık verir ve sıkılaştırıcı özelliğe sahiptir.

KARANFİL: Saçı besler ve kuvvetlendirir. Özellikle yüz temizliğinde tüm ciltler için uygundur. Cilt sarkmasını ve kırışmasını engeller, sivilce ve çatlaklara iyigelir.

BUĞDAY: E, A ve D vitaminleri, protein ve mineraller açısından zenginliği ile cilt yüzeyindeki yıpranmışlığı yok eder, saçı besler kuvvetlendirir.

ALOE VERA: Hücre yenileyici, cildi besleyici ve nemlendirici özelliğe sahiptir.

MOZAİK & EBRULİ: İki veya daha fazla sabun çeşidinin dekoratif amaçla biraraya getirilmesiyle oluşur


 
 

Copyright ©2004 www.annona.com.tr